معماری در دوره رنسانس و بررسی انواع سبک ها و آثار معروف و مقایسه انها با عصر جدید

مطالب دیگر:
📚تحقیق گلیم بافی📚تحقیق زمان سنجی در کارها📚تحقیق چرخه حيات يك سازمان📚تحقیق کاربرد چرم در صنایع دستی📚تحقیق بررسی چرخه مديريت بهبود بهره وري در سازمانهاي توليدي📚تحقیق بررسی تئوري مديريت📚تحقیق بررسی جلوتر از زمان حركت كنيد( فنون مدیریت زمان )‌📚تحقیق جمع‌ بندی و نتیجه‌ گیری از کتاب قورباغه را قورت بده📚تحقیق بررسی علل جهاني شدن دنیای اطلاعات📚تحقیق بررسی علل جهاني شدن و چالشهاي فراروي مديران📚تحقیق بررسی علل چالش ها و تنگنا های مدیریت و بازیابی اطلاعات📚چند توصيه براي آموزش مديريت📚تحقیق بررسی توليد در كلاس جهاني📚چگونه تغييرات سازماني را رهبري و مديريت كنيم📚چه پرسش‌هايي بايد در هنگام انجام مصاحبه بپرسيم📚تحقیق هنر قلمزنی📚تحقیق برنامه ريزي استراتژيك و مدل برايسون📚تحقیق تاثیر خلاقیت در مدیریت📚تحقیق بررسی خلاقيت و نوآوري تعريف مفاهيم و مديريت آن📚تحقیق صنایع دستی سیستان و بلوچستان📚تحقیق خلاقيت و نوآوري در مديريت📚تحقیق بررسی خلاقيت همراه با مديريت تغيير📚تحقیق آشنایی با ده اصل تغيير مديريت📚ده نکته مهــم بـــرای موفقیت در مدیــریت📚تحقیق تاثیر مديريت انگيزش در سازمان
معماری در دوره رنسانس و بررسی انواع سبک ها و آثار معروف و مقایسه انها با عصر جدید|30009977|vdi
با ما باشید با یکی دیگر از فایل های قابل دانلود با عنوان : معماری در دوره رنسانس و بررسی انواع سبک ها و آثار معروف و مقایسه انها با عصر جدیدفهرست مطالبعنوان:

مقدمهاز رنسانس تا باروک

مقدمه ای بر پیدایش سبکهای هنری

انواع سبک های معماری دردوره رنسانس

اثرهای معماری معروف دوره رنسانس

تفاوت معماری و ورزش در دوره رنسانس و عصر جدید

تفاوت اثرهای معماری دردوره رنسانس وعصر جدید

منابعمقدمه:رنسانسدانش و هنر پیشرفتهای عظیمی در ایتالیای قرن پانزدهم و شانزدهم بوجود آوردند. این احیای فرهنگی به رنسانس (یعنی «نوزایی») مشهور شده است. دانشمندان، شعرا و فیلسوفانی ظهور کردند که با الهام از میراث اصیل رم و یونان با دیدگانی تازه تر به جهان می نگریستند. نقاشها به مطالعه آناتومی (علم تشریح) پرداختند و اعضای بدن انسان را به شیوه واقعگرایانه ای نقاشی می کردند. فرمانروایان ساختمانها و کارهای بزرگ هنری را سفارش دادند. این عقاید تازه بزودی در سراسر اروپا گسترش یافت. لغت فرانسوی رنسانس (Renaissance) به معنی تولد دوباره و همچنین نام یک دوران فرهنگی تاریخ اروپا است. این دوران سالهای پایانی قرون وسطا (دوران تاریکی) تا آغاز باروک را در بر میگیرد و در واقع به معنی نوعی نگرش تازه به فلسفه، هنرهای تجسمی، معماری، تئاتر، ادبیات و موسیقی در طول این عصر است.هرکدام از این جنبه های فرهنگی، در زمان خاصی به رنسانس رسیده اند که در مجموع سه قرن، از 1300 تا 1600 را میشود. موسیقی، حرکت خود را از قرون وسطا به رنسانس بسیار آهسته انجام داد و دوران تحول آن از 1450 آغاز شد و تا 1600 یعنی آغاز دوره باروک بطول انجامید. البته در تمام این سالها موسیقی در سراسر جهان از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است و ما در این مطلب سعی خواهیم کرد نگاه مختصری به موسیقی اروپا در دوران رنسانس داشته باشیم.در اروپای قرون وسطا، هنر بیشتر در خدمت کلیساها و دربار پادشاهان هر کشور بود. در واقع مردم عادی موسیقی خاص خود را داشتند که از آن اطلاعات بسیار کمی بجای مانده است. در آغاز رنسانس، اروپاییان پس از پشت سر گذاشتن دوران حکومت مطلق کلیسا، نسبت به مذهب و زندگی پس از مرگ کم توجه شدند و بیشتر متوجه زندگی این جهان شدند. آنها به تحقیق در باره گیاهان، جانوران و همچنین به مطالعات نجوم و فیزیک پرداختند تا بتوانند هرچه بیشتر در باره دنیای خود بیاموزند.شام آخر

لئوناردو داوینچی این صحنه کتاب مقدس را بر روی دیوارصومعه میلان نقاشی کرد. او از فن ژرفا نمایی)پرسپکتیو) به منظور جلب توجه بینندهبه چهره مسیح استفاده کرد.خانواده مدیچی در فلورانس بانکی را تاسیس کرده و شروع به اندوختن ثروت کلانی می کنند.

اتحادیه صنفی بازرگانان پشم فلورانس، مسابقه ای را برای طرح جدید برای درهای باپتیستری ، کلیسایی در فلورانس، راه می اندازند. غالبا این واقعه آغاز رنسانس به حساب می آید. لورنتسو گیبرتی برنده می شود. فیلیپو برونه لسکی، نایب قهرمان مایوس، مشغول مطالعه ویرانه های روم باستان می شود.

برونه اسکی بیمارستان فاندلینگ (کودک بی سرپرست) در فلورانس را طراحی کرده که نخستین بنای معماری رنسانس به شمار می رود. در سال بعد او گنبدی بدیع و بزرگ را برای کلیسای جامع فلورانس طراحی می کند.دوناتلو، مجسمه ساز بزرگ فلورانسی، مجسمه پر نفوذ و موثر خود داود را به پایان می رساند.یوهانس گوتنبرگ آلمانی، کارگر چاپخانه، نخستین کتب چاپ شده به وسیله حروف متحرک در اروپا را منتشر می کند.اتحاد سیاسی میان جمهوریهای فلورانس، میلان و ناپل، موجب برقراری ثبات در ایتالیای عهد رنسانس می گردد.لورنتسو گیبرتی، سری دوم از درهای کلیسای بایتیستری فلورانس را به پایان می رساند. میکل آنژ آنها را «دروازه های بهشت» می نامد.قسطنطینه به دست ترکان عثمانی سقوط می کند. دانشمندان بیزانس به غرب می گریزند و نسخه های خطی کلاسیک با ارزشی را با خود می برند.لورنتسو مدیچی ملقب به لورنتسوی کبیر فرمانروای فلورانس می گردد.آبرخت دوورر (1528 ـ 1451م) هنرمند آلمانی برای نخستین بار از فلورانس دیدن می کند.پس از چهار سال، فرمانروای با نفوذ فلورانس، جیرولاموساوونا رولا ی راهب، اعدام می شود.